FAQ

Nejčastější otázky

Jsme plně transparentní a naši klienti se nás můžou zeptat na cokoli. Sepsali jsme pro vás nejčastější otázky, které vám můžou pomoci v rozhodování.

Naši klienti se nás nejčastěji ptají

Proč je výhodné vlastnit zlato?

Zlato je vzácné. Nelze ho ani vyrobit ani natisknout jako peníze. Lidé po tisíce let věří zlatu jako uchovateli hodnoty. V malém objemu je koncentrovaná velká hodnota a lze ho jednoduše přenést. Na rozdíl od jiných investic není zlato nikde evidované a je rychle směnitelné na peníze.

Jaké zlato koupit?

Finod nabízí investiční zlato pouze od prověřených společností, které podléhají přísnému dohledu a kontrole kvality. S nákupem vám poradíme.

Kdy zlato koupit?

Výhodné je nakupovat zlato pravidelně každý měsíc. Na investici nepotřebujete velký kapitál, nakupovat lze už od několika stovek měsíčně. K tomu skvěle slouží naše komoditní konto.

Jak funguje komoditní konto?

Komoditní konto není omezeno minimální částkou vkladu. Zasílání plateb můžete bez sankcí přerušit a následně je zase obnovit. U komoditního konta oceníte bezpečnost, férovou cenu a flexibilitu.

Jak zlato co nejbezpečněji uskladnit?

Zlato si můžete po nákupu odnést nebo uskladnit u nás za nízký poplatek. Uskladněné zboží si můžete kdykoliv vyzvednout a odnést nebo nechat zaslat na požadovanou adresu.

Kde zlato prodat?

Zlato jde prodat kdekoliv na světě. Nejlepší způsob prodeje zlata je tam, kde jste ho koupili. Našim klientům proto nabízíme výhodné podmínky výkupu.

Je zlato osvobozeno od daní?

Kapitálové zisky z prodeje investičního zlata jsou pro fyzické osoby osvobozeny od daně z příjmu. Zlato ve formě investičních slitků a mincí je ze zákona osvobozeno od daně z přidané hodnoty.

Nejste si jistí svou investicí? Poradíme vám

Udělejte první krok tím správným směrem ke spokojenější a bohatší budoucnosti. Nechte se vést specialisty na hmotné investice s více než 20 lety zkušeností, kteří vám se vším poradí a sestaví vám investici přímo na míru.

Buďte stále v investičním obraze

Chcete dostávat investiční novinky a tipy rovnou do vašeho e-mailu? Zadejte vaši adresu níže a postaráme se o to, abyste byli stále v obraze.

Zadáním e-mailu souhlasím se zpracováním osobních údajů